V sklopu Ekošole smo se v soboto, 21. 5. 2022, Bršljinčani predstavili na sejmu Altermed, Green Vita v Celju.
Na stojnici, ki smo jo poimenovali ALI ZNAMO ZDRAVO JESTI, smo obiskovalcem predstavili raziskavo in ugotovitve četrtošolcev, ki so ugotavljali kakšne prehranjevalne navade imajo. Več tednov so raziskovali, iskali gradivo in pripravljali izdelke za sejem. Sestavili so tudi igre, kjer lahko preverimo svoje znanje o prehrani, zraven pa se še malce razgibamo.
Podaljšano bivanje drugega razreda je predstavilo celoletene dejavnosti, s katerimi so se ukvarjali, od sušenja začimb, krhljev, do kuhanja in peke različnih jedi.
Poleg stojnice smo sodelovali tudi v demonstracijski kuhinji. Obiskovalce so s svojo sproščenostjo in suverenostjo očarale že prave male kuharice, drugošolke Pika Markovič, Eva Žibert in Zoja Brulc, ki so skuhale jedi, ki so jih jedli na Dolenjskem nekoč.

FOTOGRAFIJE