Drugo srečanje v sklopu projekta Medgeneracijsko branje je potekalo 21. decembra 2022 in je bilo za vse udeležence prav posebno: na praznični čajanki nas je obiskal novomeški pisatelj in jamar Damijan Šinigoj, nekdanji učenec OŠ Bršljin in avtor knjige Kjer veter spi, ki smo jo učenci in učitelji prebrali. Za začetek smo vsi udeleženci zapisali nekaj asociacij ali misli o prebrani knjigi na plakat z naslovnico. Nato pa smo pričeli z intervjujem in gostu zastavili najrazličnejša vprašanja.  Izvedeli smo veliko zanimivih stvari, na primer: zakaj je postal jamar, kakšne ocene je imel pri slovenskem jeziku, kako hitro si jamarji nadenejo vso potrebno opremo, kaj je v knjigi Kjer veter spi resnično in kaj izmišljeno, kdaj lahko pričakujemo novo mladinsko knjigo, ali so slovenske jame res onesnažene … Celoten intervju z avtorjem si boste lahko prebrali v zimski številki šolskega glasila Bršljinko. Za zaključek nam je Damijan Šinigoj pokazal nekaj jamarske opreme, ki jo je prinesel s seboj in povedal zanimivosti o svojih razstavljenih fotografijah o jamarstvu in jamarskem reševanju, ki krasijo avlo šole. Udeleženci smo prejeli tudi naslednjo skupno knjigo za februarsko bralno čajanko, pesniško zbirko Andreja Rozmana Roze, Izbrane Rozine v akciji, ki nam bo zagotovo popestrila počitnice.

Maja Femc

Knjižničarka