Učenci knjižničarskega krožka so v mesecu aprilu obiskali učence OPB  3. razreda. Tretješolcem so prebrali krajšo pravljico ‘Vse je čisto res’ H. C. Andersena. Pravljica je bila hudomušna in poučna. Po branju smo se pogovorili o vsebini pravljice in učenci so izpostavili nekaj pomembnih ugotovitev, ki nam jih sporoča pravljica. Izpostavili so, da ne smemo širiti govoric, saj so te lahko lažne in z njimi koga užalimo. Vsemu, kar o nekomu slišimo, ne smemo verjeti. Prav je, da resničnost govoric vedno preverimo. Saj, kot nam sporoča Andersenova pravljica: »Iz enega peresca kaj rado nastane pet kokoši!« Sledilo je reševanje Andersenove križanke, ki so jo za učence sestavili učenci knjižničarskega krožka. Tretješolci so se pri reševanju zelo dobro odrezali in tudi spoznali nove Andersenove pravljice.