V sklopu projekta VNRC smo z učenci 6. razreda brali knjigo Franceta Bevka, Pastirci. Vsak ponedeljek smo uro po pouku »preživeli« v družbi pastircev, ki so v neokrnjeni naravi pasli ovce. Vživeli smo se v njihove pustolovščine in pri tem neizmerno uživali. Ker je po knjižni predlogi posnet tudi film, smo si ga ogledali in bili nad življenjem teh otrok presenečeni; njihovo življenje namreč ni bilo lahko. Po prebrani knjigi smo se lotili priprave kamišibaja, ki smo ga v ponedeljek, 8. 5. 2023, predstavili prvošolcem v podaljšanem bivanju. Učenci so zanimanjem spremljali predstavitev, nato pa sodelovali v pogovoru o videnem. Predstavljena zgodba jim je bila všeč, o čemer pričajo tudi risbe, ki so jih ustvarili.

Zapisali: Bernarda Kobe in Jerneja Luštek

FOTOGRAFIJE 📷🎬🎶